Cinsel İçerikli Sitelere Girmek Daha Zor Hale Geliyor

Daha önce yurt dışında cinsel içerikli sitelere giriş için kullanıcılara başlangıçta gelen '18 yaşından büyük müsünüz?' uyarısının dikkate alınmadığı daha ciddi tedbirler alınması gerektiğine yönelik çeşitli tartışmalar patlak vermişti. İngiltere bu konuda ilk adımı atacak ülkelerden birisi oluyor. İngiltere'de +18 içerikli bir siteye girmek isteyen kişi 18 yaşından büyük olduğunu ispatlamak zorunda kalacak.

İnternet sitesi kullanıcıdan kimlik bilgileri, kredi kartı bilgisi hatta pasaport bilgisi talep edebilecek. Bu siteler devlet tarafından 7/24 denetim altında tutulacak. Bilgileri paylaşmayan kişiler sitelere giremeyecek. Pasaport ve kimlik bilgileri dışında kullanıcıların telefonlarına gönderilecek sms'leri onaylaması da gerekecek. Türkiye'de cinsel içerikli sitelere (porno) girişler yasaklanıyor.

Gerekli yasal koşulları yerine getiren ve izin verilen ölçüde hizmet sağlayan internet siteleriyse girişde +18 uyarısı vermek ve onay almak zorunda. Örneğin cinsel ilişki malzemeleri satan bir internet sitesi site girişinde yaş onayı almazsa BTK tarafından engellenebiliyor.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261250/cinsel-icerikli-sitelere-girmek-daha-zor-hale-geliyor