Evlenmek İsteyenlere 10 Bin 962 TL Devlet Desteği ( 30 Bin Kişi Başvurdu)

Evlenmek İsteyenlere 10 Bin 962 TL Devlet Desteği ( 30 Bin Kişi Başvurdu)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın istihdam projeleri kadar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın başlattığı projeleri de çok konuşuyor. İstihdam projelerinden henüz tam verim alınamazken, devlet desteği sağlayan çeyiz projesine ilgi büyük.  27 yaşını aşmamış gençler bankalarda açtıracakları çeyiz hesabı sayesinde devlet desteğini arkasına alıyor.

Çeyiz hesabı açtırıp 3 ile 5 yıl arasında birikim yapan ve 27 yapından önce ilk evliliklerini yapacak olanlara verilecek olan devlet desteğine 30 binin üzerinde kişinin başvuru yaptığı öğrenilirken, bankalarda biriken paranın 25 milyon 52 bin liraya ulaştığı öğrenildi. Çeyiz hesabında devlet katkısı almak isteyenlerin  aylık en az 109 TL ödeme yapması, ödeme planı seçeneklerinde 1 dönem içerisinde 3 defadan fazla ödeme işlemlerini aksatmaması gerekiyor. Bankalarda biriken paraya yüzde 20 oranında devlet destek çıkıyor. Her bir kişi için bu miktar 5 bin 481 lirayı geçemiyor. Evlilik için eşler ayrı ayrı hesap açarsa söz konusu tutar 10 bin 962 liraya ulaşıyor. İlk çeyiz desteği ödemelerinin 2019 yılında yapılacağı öğrenildi.

Konu hakkındaki tüm bilgilendirmeyi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerinden ve en yakınınızdaki banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Kamu personeli alımları, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri ve daha da fazlası için kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261152/evlenmek-isteyenlere-10-bin-962-tl-devlet-destegi-30-bin-kisi-basvurdu