İhracı İstenen MHP'li Nuri Okutan'dan Açıklama !

İhracı İstenen MHP'li Nuri Okutan'dan Açıklama !

Milliyetçi Hareket Partisi'nde referanduma hayır diyeceğini açıklayan milletvekillerinin ihraç istemiyle disipline sevk edilmesinden sonra, ihracı talep edilen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili ve Eski Vali Sn. Nuri Okutan'dan açıklama geldi. Nuri Okutan , Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , MHP 'nin seçim beyannamesini hatırlattı ve ona aykırı hareket etmediklerinin altını çizdi. Nuri Okutan, şu açıklamayı yaptı ; MHP Milletvekili olarak 1 Kasım Seçim Beyannamemizin 72. sayfasında yazılı ile ve görüşlere sonuna kadar sadık kaldım. Takdir ülküdaşlarımızın ve aziz Türk milletinindir. "Türkiye Cumhuriyeti'nin uniter milli devlet yapısını aesas alan parlementer sistemi, demokratik siyasi sisemin sürdürülebilmesi bakımından gerekli görüyor ve Türk milletine en uygun yönetim şekli olarak değerlendiriyoruz. Sistemin işleyişinden kaynaklanan sorunların yine parlementer sistem içinde çözülmesini mümkün görüyoruz.

Bu sebeple iktidarın kişiselleşmesi suretiyle temel hak ve özgürlükler bakımından tehlikeli bir otoriterleşmenin önünü açabilecek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini Kuruluş esaslarından kopararak devleti ve milleti farklı siyasi ve idari yapılanmalara götürecek altyapıyı oluşturmayı hedef alan, başta Başkanlık olmak üzere yarı başkanlık ve benzeri sistemleri uygun bulmuyoruz. Anayasa ihtiyacını toplumsal gereklilikler yerine devleti ve milleti parçalanmaya götürecek bir sistem değişikliğine endeksleyen siyasi yaklaşımı reddediyoruz ".

Kamu personeli alımları, gündemden haberler, ekonomi haberleri ve daha da fazlası için kpss cafe mobil uygulamasını indirin.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4261010/ihraci-istenen-mhpli-nuri-okutandan-aciklama