KPSS Adayları Artık Tercih Ücreti Ödemek İstemiyor

KPSS adayları sınav başvurularından ÖSYM'ye belirli bir miktar para yatırıyor, tercih döneminde tekrar 15 TL para ödemek artık canlarını sıkmaya başladı.

ÖSYM, KPSS 2016/1 tercih başvuruları için 22 Haziran'dan itibaren adaylardan 15 TL ücret istemesi adayların canını sıkıyor.

Devlete atanma umuduyla senelerdir uğraşan çalışan adaylar, bu süreçte zaten işsiz oldukları için, ÖSYM'nin talep ettiği her ücret, adayları zorluyor. Adaylar, ÖSYM'nin taleplerinin ticari kaygıyla yapıldığını diile getiriyorlar.

Kpsscafe.com.tr sitemize gelen mesajlarda, adaylar artık tercih ücreti ödemek istemediklerini her seferde söylüyor.

Devletin 15 TL'ye ihtiyacı mı var?

KPSS adayları KPSS döneminde çalışmadıkları için onlardan alınan küçükte olsa her ücret, adayları sarsıyor. ÖSYM için küçük görülen 15 TL adayları sıkıntıya sokmaya yetiyorda artıyor bile.

Adaylar soruyor ve mantıklı açıklama bekliyor; Devletin 15 TL'ye ihtiyacı mı var?

Adayların gönderdikleri yorumlarda atama sayısının zaten az olduğunu, birde ücret ödeyip atanamamanın çok can yaktığını vurguluyor. Adaylar, sınava başvuruları sırasında yüksek bir ücret ödediklerini, birde tercihlerde ücret ödemek istemediklerini tekrar tekrar dile getiriyorlar.

KPSS sürecinde her daim yanınızda olan kpsscfae.com.tr'yi takip etmeye devam ediniz. Yorum kısmından ve sosyal ağlardan bizlere değerli fikirlerinizi iletebilirsiniz. Android uygulamamızı yükleyerek, önemli haberlerin telefonunuza SMS halinde gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kaynak: kamupersoneli.net

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260941/kpss-adaylari-artik-tercih-ucreti-odemek-istemiyor