UBER Otomobili Yayayı Ezerek Öldürdü! Sürüşler Durduruldu

ABD'nin Arizona eyaletinde UBER'in sürücüsüz aracının çarptığı yaya hayatını kaybetti. UBER ilk kez meydana gelen kaza sonrasında tüm sürücüsüz araç testlerinin durdurulduğunu açıkladı.

ABD'nin Arizone eyaletinde, sürücüsüz UBER otomobili bir yayanın ölümüne sebep oldu. Kazanın ardından şirket tüm sürücüsüz araç testlerinin sonlandırıldığını duyurdu. Tempe kentinde meydana gelen olayda, UBER aracı sokakta karşıdan karşıya geçen bir kadına çarptı. UBER, ABD'nin Tepme, Phoenix, Pittsburg kentleri ile Kanada'nın Toronto kentinde sürücüsüz araç testlerini sürdürüyordu. Geçtiğimiz sene Mart ayında sürücüsüz araç testlerinde bir kaza yaşanmış, kazanın ardından durdurulan testler bir ay sonra tekrar başlatılmıştı.

Uber yetkilileri kazanın ardından polisle işbirliği içinde olduklarını hayatını kaybeden kadının ailesine başsağlığı dileklerini ilettiklerini açıkladı.

Kamudan haberler, Dünyadan son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260756/uber-otomobili-yayayi-ezerek-oldurdu-surusler-durduruldu