İmam Buhari Vakfı Müdürü Zafer Mert Silahlı Saldırıda Öldürüldü

İmam Buhari Vakfı Müdürü Zafer Mert Silahlı Saldırıda Öldürüldü

İstanbul Şişli'de İmam Buhari Vakfı Müdürü zafer Mert'i öldürdüğü öne sürülen zanlı emniyet ekipleri tarafından yakalandı.  Buhari Vakfı Başkanı Zafer Mert, İstanbul Şişli'deki dernek binasına gelen birisi tarafından silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Olay, İstanbul Şişli Mecidiyeköy Mahallesi'ndeki Buhari Vakfı'nda meydana geldi. Elde edilen bilgilere göre, bir süredir dernek binasına gelen Fatih K, isimli şahıs yanında getirdiği silahla İmam buhari Vakfı Başkanı Zafer Mert'e 5 defa ateş etti.

Durumun çevredeki vatandaşlar tarafından ihbar edilmesiyle birlikte olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık personeli tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahelede Mert'in hayatını kaybettiği belirtildi.  Dernektekiler tarafından kısa sürede yakalanan Fatih K. polise teslim edilirken, Zafer Mert'in hayatını kaybetmesiyle yıkılan dernek üyeleri ve Zafer Mert'in yakınları Mert'in cenazesinin kaldırıldığı özel hastaneye akın etti. Saldırıyı gerçekleştiren Fatih K. isimli şahsın Mert'in sohbetlerine sık sık katıldığı öğrenildi. Bir süredir sohbetlere katılmayan Fatih K'nın emniyette alınan ifadesinde cinayetle ilgili bilgi vermeyi reddettiği öğrenildi.

Kamudan haberler, gündemden gelişmeler, son dakika haberleri ve daha da fazlasını yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kpss cafe uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260351/imam-buhari-vakfi-muduru-zafer-mert-silahli-saldirida-olduruldu