Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru (İKM) Alımlarında Puanlar Üzecek!

Adalet Bakanlığınca Ceza ve Tevkifevleri bünyesine İnfaz Koruma Memuru (İKM) alımlarına, şuan itibariyle daha önce uzman erbaş olarak görev yapmış, ancak görevinden kendi isteğiyle ayrılmış kişiler arasından başvuru süreci devam ediyor. Daha önceleri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde görev alarak, tamamen kendi isteğiyle görevden ayrılanlara yönelik 4000 İKM alımında, süreç devam ederken; adaylar merkezi atamalarla gerçekleşecek İKM alımlarına ilişkin tedirgn durumdalar.

2016/2 alımlarında açılan 2051 kadroyu yetersiz bulduklarını ifade eden adaylar, İnfaz Koruma Memuru alımlarında şanslarının son derece düşük olduğunu ifade ediyorlar. İKM alımlarında 70-75 aralığındaki puanlarla şansını denemek isteyip, İKM olma hayali kuran binlerce adaylar, açıklanan kadrolar nedeniyle İKM puanlarının 90 puanın altında olmayacağını düşünmekteler.

Kadrolar hayalleri yıktı.

Sosyal medyada çeşitli kamu ilanları ve bilgi paylaşım gruplarında fikirlerini aktaran adaylar, İKM alımlarında kadro sayısının artırılması ve sayıdaki azlık nedeniyle yaşanabilecek puan probleminin çözülmesini istiyorlar. Öyle ki daha önceleri 75-82 gibi puanlarla İKM olunabildiğini ifade ederek, buradaki puanların 90 altında seyretmeyeceğini düşündüklerini aktarmaktalar.

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260347/adalet-bakanligi-infaz-koruma-memuru-ikm-alimlarinda-puanlar-uzecek