Türkiye'de Milyonlarca Kişi Telefonuna İndirip Kurmuştu! Numaraları Firmalara Satacaklar Mı?

Uygulamayı geliştiren Teknasyon şirketi kurucusu Burak Sağlık, söz konusu verilerin kimseye satılmayacağını söyledi. Hürriyet'ten Ahmet Can'ın haberine göre rehber uygulaması olarak kısa sürede ilgi çeken Getconcact'ın sahibi Burak Sağlık kendilerine yönelik son zamanlarda ortaya çıkan eleştirilere yanıt verdi. Sağlık, "Çağrı tanımlama uygulamalarını dünyada aylık 500 milyon kişi kullanıyor. Getcontact’ı 3 milyar doları aşan değerlemeye sahip girişimler ile rekabet edebilen bir ‘çağrı tanımlama’ girişimi olarak konumlandırıyoruz. Alternatiflerinden farklı kılan bir özelliğe sahip olmasını istedik ve bu nedenle ‘Nasıl Görünüyorum?’ özelliğini geliştirdik. Bu uluslararası veri paylaşımı kanunlarına uyumlu olarak hizmet sunmaktadır. Onlarca farklı ülkede beklediğimizin çok daha üstünde ilgi ile karşılaştık.

Günlük aktif trafiğimiz 3 milyon kişiye ulaştı. Aylık ise 20 milyon.Son birkaç gün içinde haberlerde iddia edilen veri paylaşımı ve kötüye kullanım ile ilgili doğrulayıcı nitelikte herhangi bir kanıt yer almamıştır. Bu tür asılsız haberleri gördükçe üzülüyor ve şaşkınlık içerisinde takip etmek zorunda kalıyoruz. Bu haberler nedeniyle bazı kullanıcılarımız, istediğimiz bazı izinler için endişe duyuyor. Bu endişeleri gidermek için www.getcontact.com web adresimizde bir bülten yayınladık." dedi.

BTK Başkanı söz konusu uygulamalarla ilgili çalışma başlatıldığını herhangi bir usulsüzlük görülmesi halinde uygulamaların erişime kapatılacağını açıklamıştı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260079/turkiyede-milyonlarca-kisi-telefonuna-indirip-kurmustu-numaralari-firmalara-satacaklar-mi