Başbakan Yardımcısından Referanduma Dair; Türk Siyasi Tarihinin En Önemli Reformlarından Bir Tanesi!

Başbakan Yardımcısından Referandum Açıklaması! Türk Siyasi Tarihinin En Önemli Reformu Olacak
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, gündem hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Son haftaların en önemli konusu olan anayasa değişikliğine dair yapılacak olan referandum, kamu kurumlarından ihraç edilen binlerce personel ve OHAL'de çıkartılan KHK lar hakkında konuşmalar yapıldı.

''Türk siyasi tarihinin en önemli reformlarından bir tanesi''

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 16 Nisan'da yapılmasına karar verilen referandumun ne kadar önemli olduğunu şu şekilde ifade etti;  "Bugüne kadar 14-15 yılda Türkiye gerçekten inanılmaz işler yaptı. Bu milletle birlikte hep birlikte çok güzel işler yapıldı. Çok önemli ve sıkıntılı badirelerden geçildi. Bunu milletimizle hep birlikte yaşadık, şahit olduk ve hep birlikte yolda yürümeye devam ettik. Şimdi Allah'ın izniyle önümüzdeki 16 Nisan'da yine bu milletin çok daha güçlü bir şekilde ileriye taşınmasında büyük katkı sağlayacak, Türk siyasi tarihinin en önemli reformlarından bir tanesi için millet olarak sandığa gidiyoruz. 16 Nisan çok önemli bir tarih."

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli OHAL'de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile kamu kurumlarından ihraç edilen memurlar hakkında ise uzun bir açıklama yaptı. memurluktan atılması için illa FETÖ üye olmasına gerek yok dedi.

"Devletten çıkartılması, atılmaları, ihraçları için illa terör örgütü üyesi olmaları gerekmez. Terör örgütleriyle bağlantıları varsa hukuki alt yapısı budur, ihraç edileceklerdir ve ihraç ediliyor. Bütün ihraçları bu çerçevede düşünmek gerekir. Yani FETÖ terör örgütüyle bağlantısı olduğu zaman ihraç edilmesi tamam ama PKK bölücü terör örgütüyle bağlantılı olanların ihraç edilmesinde itiraz etmek çelişkili bir durumdur. Hepsinde tavizsiz bir şekilde ister PKK terör örgütü mensubu olsun, ister diğer terör örgütü mensupları bir şekilde bağlantısı tespit edildiği anda kesinlikle ihraç edilecektir, edilmektedir, edilmeye devam edilecektir. Hiç kimse itiraz etmesin, konuyu başka yere çekmesin.

En çok çıkan KHK ile 4 binden fazla terör örgütleriyle bağlantısı tespit edilen kamu görevlisinin ihraç edildi. Daha önceki KHK'larda ağırlıklı olarak FETÖ ile mücadele çerçevesinde ve doğal olarak FETÖ mensupları ağırlıklı olarak ihraç edilenlerin arasında vardı. Bütün terör örgütleri artık mücadele alanımıza girdi ve girmesi gerekiyordu. Son KHK'da ihraç edilen PKK ile bağlantılı PKK terör örgütüyle ilişkisi tespit edilenlerin sayısı fazla. Son KHK ile ihraç edilenlere ilişkin gürültünün çıkmasının temel nedeni de bu. Ne derseniz deyin. Bağırsanız da çağırsanız da biz bu mücadeleyi yürüteceğiz.Millete sözümüz var bu mücadeleden kimse bizi alamaz Allah'ın izniyle."

Referandum çalışmaları, görüşleri, açıklamaları ve gelişmeleri uzun süre devam edeceğe benziyor. Tüm gelişmeleri KPSS CAFE haber sitesi'nden an ve an takip edebilirsiniz. Grubumuza üyelik için lütfen TIKLAYINIZ.

KPSSCAFE.COM.TR|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260075/basbakan-yardimcisindan-referanduma-dair-turk-siyasi-tarihinin-en-onemli-reformlarindan-bir-tanesi