Mahir Ünal :  Yüzde 60'ın Üzerinde Oy Bekliyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 2019'daki seçimlerde yüzde 60'ın üzerinde bir oy oranı beklediklerini söyledi.

Habertürk TV'nin canlı yayınına misafir olan AK Parti Sözcüsü Ünal, burada gündemdeki konulara dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye ile AB arasında gerçekleştirilecek Varna'daki zirvede Avrupa Birliği konusunda geri adım atılmayacağını, AB ile ilişkilerde karşılıklı verilen sözlerin yrine getirilmesiyle ilgili her türlü aşamayı takip ettiklerini söyleyen Ünal, AB ülkelerinin terör ve terör örgütlerine dair üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Ünal, "Türkiye, terörle mücadelesindeki haklı pozisyonunu anlatacak argümanlarla gidiyor. Aynı zamanda hem bölgede hem de Suriye'de Türkiye'nin terörle mücadelesinde temel insan hak ve özgürlüklerinin nasıl korunduğu, orada sivillere dönük nasıl bir hassasiyet gösterildiği, insani yardımlar konusunda Türkiye'nin hassasiyetleri, bütün bunları anlatacağız. Bu konudaki haklılığımızı dile getireceğiz" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi ile yapılacak Cumhur İttifak'ına dair oy oranı beklentisini de söyleyen Ünal, 2019 'daki seçimlerde ittifakın yüzde 60 oranında oy alabileceğini söyledi. AK Parti sözcüsü, "Yüzde 60 söylerken bunu bir hayal, bir rüya olarak söylemiyorum" dedi.

Muhalefetin de yüzde 60 hedeflediğinin hatırlatılması üzerine Mahir Ünal, "Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş. Yani sekiz tane seçim kaybetmiş, bugüne kadar elimizdeki ve onların elindeki kamuoyu araştırmaları ve veriler ve genel siyaset, kongrelerde gördüklerimiz, bütün bunlara baktığımızda şunu söyleyeyim, ana muhalefet partisi şu anda ciddi anlamda kan kaybediyor. Bunun yanı sıra ana muhalefetin söylemsizliği ve siyasetsizliği de böyle bir hayalin bırakın gerçekleşmesini bu bir hayalden ibaret kalıyor" ifadelerini kullandı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4260028/mahir-unal-yuzde-60in-uzerinde-oy-bekliyoruz