TSK'dan Fırat Kalkanı Açıklaması! Suriye'de Son Durum

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Fırat Kalkanı Açıklaması! Suriye'de Son Durum

Türk Silahlı Kuvvetleri 12 Şubat 2017 tarihinde resmi web sayfasında yayımladığı ilan duyurusu kapsamında kamuoyuna Fırat Kalkanı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Yapılan operasyonlar kapsamında DEAŞ'e ait 174 hedef karadan, 33 hedef ise havadan hedef vuruldu ve 42 terörist etkisiz hale getirildi. Her hafta İçişleri Bakanlığı Türkiye'de yürütülen tüm operasyonlar hakkında bilgilendirme duyurusu yayımlıyor. Kamuoyuna sürekli olarak benzer açıklamalar yapılıyor.

İşte yapılan açıklamanın tamamı ve Suriye'deki son durum;
"Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki topçu ve diğer ateş destek vasıtaları ile 174 DEAŞ hedefine atış yapılarak, barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alınmış; Hava Kuvvetlerimize ait savaş uçakları tarafından da 33 DEAŞ hedefine yönelik düzenlenen hava harekatları sonucunda, teröristlerin barınma maksatlı kullandığı 31 bina, 1 silahlı araç ve 1 araç imha edilmiştir. Yapılan topçu atışları, icra edilen hava harekatı ve meydana gelen çatışmalarda toplam 42 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir."

grubumuza katılmak için --->tıklayınız  ios uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek isterseniz ----> tıklayınız android uygulamamızı ücretsiz yüklemek isterseniz---->>> tıklayınız

kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4259732/tskdan-firat-kalkani-aciklamasi-suriyede-son-durum