Çiçek Abbas Filmindeki O Hata Yıllar Sonra Fark Edildi

Türk sinema tarihinin kült yapımlarından olan ve defalarca izlenmesine rağmen bıkkınlık vermeyen, başrollerinde İlyas Salman ile Şener Şen'in rol aldığı Çiçek Abbas filmindeki hata yıllar sonra fark edildi.

Sinan Çetin imzalı 1982 yapımlı film, fark edilen hata, görenleri şaşkına çevirdi. Çiçek Abbas'ın nikah basmak için gittiği sırada çekilen sahnedeki hata yıllar sonra fark edildi. Söz konusu sahnede nikah için Çiçek Abbas minibüsüne biner, ancak dikkatli şekilde bakıldığında minibüsü Çiçek Abbas'ın kullanmadığı, başka biri tarafından kullanıldığı görülür.

Sevdiği kızı (Pembe Mutlu) nikahh masasından almak için harekete geçen İlyas Salman, ilk sahnede şoför koltuğuna oturuyormuş gibi görünüyor. Buradaki bir sahnede mahalleli ile birlikte nikahı basmaya giden Çiçek Abbas, minibüsü sürüyormuş gibi gösteriliyor. fakat bu sahneye dikkatli şekilde bakıldığında aslında direksiyon koltuğunda oturan kişinin Çiçek Abbas olmadığı, başka biri olduğu anlaşılıyor.

İşte o sahne

Filmin Konusu

Çiçek Abbas, Şakir adında bir minibüs şoförünün yanında muavindir. Şakir çapkın bencil herifin tekidir. Abbas ise tam tersine saf ve iyi niyetli biridir. Tek hayali minibüsçü olmak ve aşık olduğu ve patronunun da evlenmek istediği kızla evlenmektir. Abbas hurda bir minibüsü tefeciden borçlanarak alır ve çalışarak borcunu ödemeye başlar. Bu sırada patronun ayrıldığı nişanlısı ile birbirlerine aşık olurlar. Şakir bunu hazmedemez ve Abbas'ın minibüsünün tekerleklerini ve motorunu çalar. Zor duruma düşen Abbas borcunu ödeyemez ve minibüse mahallenin tefecisi el koyar. Şakir Abbas'ın aşık olduğu kızla evlenmek için zorla bastırır ve babası, ekonomik durumu daha iyi olduğu için kızını ona verir. Nikah günü Şakir'in kız kardeşi Abbas'a yardım eder ve Abbas sevdiği kızı nikah masasından kaçırır.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4259088/cicek-abbas-filmindeki-o-hata-yillar-sonra-fark-edildi