Son dakika MSB duyurdu: 5 askerimiz şehit...

Son dakika Millî Savunma Bakanlığı 5 askerimizin şehit düştüğünü duyurdu.

SON DAKİKA 5 ASKERİMİZ ŞEHİT DÜŞTÜ

Alçak teröristlere yönelik gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında  Suriye'nin kuzeybatısında bulunan İdlib'de bulunan askerlerimize Suriye Ordusu tarafından açılan ateşle 5 askerimizin şehit düştüğü açıklandı.

MSB ACI HABERİ DUYURDU

Millî Savunma Bakanlığı tarafından son dakika yapılan açıklamaya göre şehit düşen askerlerimizin isimleri ve nereli oldukları araştırılmaya başlandı.

ŞEHİT ASKERLERİMİZİN İSİMLERİ BELLİ OLDU MU?

Son dakika yapılan açıklamada şehitlerimizin olduğu hakkında bilgi verilirken isimleri henüz açıklanmadı.

ASKER ŞEHİT 5 ASKER YARALI

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden bir açıklama geldi. Açıklamada şöyle denildi:

"İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."

FAHRETTİN ALTUN'DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İdlib'deki saldırının ardından açıklamalarda bulundu.

Altun'un açıklamaları:

"Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız çerçevesinde İdlib’de şiddeti ve insani krizi sonlandırmak amacıyla görev yapan kahraman askerlerimize yönelik hain saldırıda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır.

Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir."

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4258951/son-dakika-msb-duyurdu-5-askerimiz-sehit