En Az Lise Mezunu ve Askerlik Şartsız Komando Alınıyor (Başvurularda Son Günler)

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından geçtiğimiz ay sonunda yayımlanan ilanda en az lise mezunu jandarma uzman erbaş alımı yapılacağı bildirildi. Yayımlanan ilana başvurular için son günlere girildi.

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımlanan jandarma uzman erbaş alımı başvuru kılavuzunda, 1 Kasım günü itibariyle komando alımı için başvuruların alınacağı bildirildi. İlana başvuruların başlaması ile birlikte de binlerce aday komando olmak için başvuruda bulundu.

Son Başvuru Tarihi

Jandarma uzman erbaş alımı başvurularu şu anda devam etmekte olup, adayların 13 Kasım saat 17.00'a kadar ön başvurularını yapması gerekmektedir.

Kimler Başvurabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki şartlara haiz olması gerekmektedir:

Askerlik Şartı Kaldırıldı-Yaş Esnetildi

Jandarma uzman erbaş alımında askerlik şartı ve yaş şartında KHK ile bazı düzenlemeler yapıldı. Yapılan düzenleme ile uzman erbaş alımındaki terhis şartı kaldırılmış ve 25 olan yaş şartı 27'ye yükseltilmişti.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Komando uzman erbaş olmak isteyen adayların aşağıdaki bağlantı adresini internet explorer tarayıcısı üzerinden açması ve müracaatını bu ekranda bulunan 2017/10 sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuru ekranı üzerinden yapması gerekmektedir.

UMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Memur alım haberlerinden haberdar olmak için 

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4258809/en-az-lise-mezunu-ve-askerlik-sartsiz-komando-aliniyor-basvurularda-son-gunler