ÖSYM Ne Yapmaya Çalışıyor ?

ÖSYM 2016 yılında yapacağı sınavların takvimini açıkladı. Takvimin açıklanmasıyla birlikte Milyonlarca kişi hayal kırıklığına uğradı. Açıklanan takvimde milyonlarca memur adayının merakla beklediği 2016 KPSS’nin her yıl yapılan Temmuz ayından Mayıs ayına çekildiği görüldü.
Yaklaşık 1,5 ay geriye çekilen sınav Temmuz ayına göre planlarını yapan memur adaylarını hayal kırıklığına uğrattı. Aynı zamanda KPSS’ ye yönelik olarak eğitim veren dershane ve kurslarında eğitim planlarının sekteye uğramasına yol açacak.
Seçim öncesinde bu şekilde bir açıklamanın ve işlemin yapılmasıyla iktidar partisine de oy kaybı yaşatılacağı da görülmekteyken Memur adayları bu sınav takviminin ileriye atılmasını bekliyor. Zaten sınav ücretleriyle birlikte artan oranda mağduriyet yaşatılan Öğrenciler ve memur adayları, hem kısıtlı sayıda yapılan atamaların hem sınav psikolojisinin hem de ÖSYM’nin böyle bir hata yapmasıyla iyice umutsuzluğa sürüklendikleri belirtiliyor.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi seçimde özellikle genç seçmenden oy bekleyen AK Partinin ağırlıkta olduğu Hükümetin bu yanlışı düzeltmek için yeni bir düzenleme yapması gerekiyor.

(sgkrehberi)

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4258329/osym-ne-yapmaya-calisiyor