Başbakan Yardımcısı Canikli : " 1 Milyon 100 Bin İşsize İş İmkanı Sağlandı"

Başbakan Yardımcısı Canikli : " 1 Milyon 100 Bin İşsize İş İmkanı Sağlandı"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 2016 yılında 136 bin net istihdam yaratıldığını, bu sene rakamın 1 milyon 100 bin net istihdama ulaştığını söyledi. 

Net istihdam senenin ilk yarısında 2016 yılının tamamına göre yüzde 700'lük bir artış anlamına geliyor.  Canikli, ekonomideki son durumla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ; "Türkiye gibi ülkelerde büyümeyi belli bir rakamın üstünde büyüme oranı yakaladığınızda bu durum enflasyonun artmasını da beraberinde getirebiliyor. Türkiye'de, yüksek büyümeye rağmen enflasyonun düşmesi çok kıymetli bir gelişmedir.2016 yılında net istihdam sayısı 137 bindi, bu yıl şu ana kadar 1 milyon 100 bin net istihdama ulaşıldı."

İşsizlik rakamlarıyla ilgili düşüncelerinizi sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Kamu personeli atama haberleri , gündemdeki son dakika haberleri ve çok daha fazlasını yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kpss cafe mobil uyulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4258054/basbakan-yardimcisi-canikli-1-milyon-100-bin-issize-is-imkani-saglandi