Kaynana ile Damat Arasındaki Yasak Aşk Cinayetle Sonlandı

Hürriyetten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre geçtiğimiz yıl şubat ayında 27 yaşındaki damat Serdar İ. , iki ay önce kocasını kaybeden 41 yaşındaki Yeter B. ile cinsel ilişki yaşamaya başladı. Yeter B.'nin oğlu Serdar B. 14 Mart'ta eniştesi ve annesinden şüphelenerek ikiliyi incelemeye başladı ve facebook mesajlarından ilişkiye ilişkin detayları öğrendi.

Damat Serdar İ, kayınbiraderinin kendisini tehdit etmesi üzerine evden kaçtı, iki hata sonra eve döndü. 26 Mart'ta Serdar B. eniştesinin eve geldiğini fark etti ve durumu dayısına bildirdi. Dayı Serdar B. ve oğul Serdar B. damat Serdar İ'ye saldırı planı yaptı. Kendilerine yönelik saldırıyı fark eden ve sürekli silahla dolaştığı öğrenilen Serdar İ. belindeki silaha davranarak ateşledi, açılan ateşle Yusuf T. hayatını kaybetti. Olayla ilgili mahkemede konuşan Serdar İ. ,"2017 şubat ayında kaynanam olan Yeter ile kendi rızasıyla ilişkiye girdik. Bir gün evdeyken Yeter aradı ve ‘Serdar B.’nin bütün mesajlarımızı gördüğünü bizi öldüreceğini söyledi’ dedi. Daha sonra kayınbiraderim aradı, ‘neredeysen bekle, geleceğim öldüreceğim ikinizi de’ diyerek tehdit etti. Ben eşime durumu anlattım, evden çıktım. İki hafta ortalıkta görünmedim. Sonra eşim beni aradı, çocuğumun beni özlediğini söyledi. Bunun üzerine eve geldim. 26 Mart 2017 günü babam Kasım İ., evin önünde arabasını yıkıyordu. Ben de ona yardım ediyordum. Eşimin ailesi çapraz binada pusuya yatmış. Serdar B. ve Yusuf T.’nin üzerime geldiklerini gördüm. Ölüm tehditleri aldığım için üzerimde bulunan silahıma davrandım." dedi.

KATİLİN KARISI  :"ANNEM EVE GELDİĞİNDE ÇOK MUTLUYDU"

Serap İ'de mahkemedeki ifadesinde eşi ve annesinin ilişkiye girdiği gün eve gelip kahvaltı yaptıklarını, annesinin çok mutlu olduğunu gözlemlediğini söyleyerek, "Annem kahvaltıya geldiğinde çok mutluydu. Ben mutlu olmasına şaşırdım. Çünkü babam öleli 2 ay olmuştu. Ertesi sabah eşim anneme nasıl hissediyorsun gibi mesajlar atmış. Annem ise çok iyi hissettiğini, babamla yaşamadıklarını onunla yaşadığını yazmış. Abim mesajları okumuş. Beni aradı. Eşimin annemle ilişkiye girdiğini söyleyerek, ‘eşini öldüreceğim’ dedi. Eşime durumu anlatıp gitmesini söyledim. Annemi aradım, ilişkiye girdiklerini kabul etti." dedi.  

DAMADIYLA İLİŞKİYE GİREN KAYNANA : "KIZIMI DA BENİ DE İDARE EDEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİ"

Kaynana ise savcılıktaki ifadesinde, "14 Mart 2017 tarihinde damadım Serdar İ. ölmeden önce eşimin kullandığı, sonra benim kullanmaya başladığım Facebook hesabına mesajlar atmaya başladı. Mesajlarda bana ‘Sen hiç gün yüzü görmedin, doğum günlerini kutlayalım gezelim, eğlenelim’ dedi. Ben de bu dediklerinin yanlış olduğunu söyledim. Ertesi gün Serdar benzer içerikli mesajlar atmaya başladı. Ben de karşılık vermeye başladım. Konuşmalar cinsel içerikliydi, cinsel ilişkiye girme konusunda anlaştık. Serdar ertesi gün evde kimse yokken yanıma geldi. Ona hata yaptığımızı söyledim.Kızımı sevmediğini, kızım ve beni idare edebileceğini söyledi. Ben yine karşı çıktım. Bana ‘benimle cinsel ilişkiye girmezsen kızına da oğluna da zarar vereceğim’ dedi. Serdar İ.’nin sürekli silahla dolaşması sebebiyle oğluma ve kızıma zarar vermesinden korktuğum için ilişkiye girmeyi kabul ettim. Serdar cinsel ilişki öncesinde ve sonrasında herhangi bir cebir kullanmamıştır. Beni darp etmemiştir. Ertesi gün Serdar İ., bana mesaj attı. Mesajlarda yine cinsel ilişki yaşadığımıza dair şeyler yazdı. Daha sonra oğlum Serdar B., beni aradı ve ‘ben geliyorum, evden ayrılma’ dedi. Ablam bunun üzerine hemen benim evime geldi. Bana oğlum Serdar B.’nin, damadım ile aramızda geçen yazışmaları gördüğünü, çok sinirli olduğunu söyleyerek ‘evi terk et’ dedi" ifadelerini kullandı.  Mahkeme damadın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257855/kaynana-ile-damat-arasindaki-yasak-ask-cinayetle-sonlandi