Yunan Askerlerinin İtirazı Kabul Edilmedi

Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan Yunan askerlerinin itirazı kabul edilmedi.

54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı 'Hudut Kartalları' isimli sınır birliği ekiplerinin devriye sırasında Pazarkule yakınlarında yakaladıkları yunanistan ordusuna mensup iki askerin avukatları Edirne 1. Sulh Ceza Hakimliğine müvekkillerinin itiraz ile tahliye taleplerini bildiren dilekçelerini iletti. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yapılan incelemenin ardından itiraz kabul edilmeyerek, askerlerin tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Hakimlik, önceki güç şüphelilerin üzerine atılı suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesi bulunduğunu, şüphelilerin Türkiye'de bir adreslerinin bulunmadığı için serbest bırakılmaları halinde kaçmalarına yönelik kanaat oluştuğunu bildirerek adli kontrol şartıyla salıverilme taleplerini reddetmişti.

Türkiye'den son dakika gelişmeleri, dünyadan haberler, kamuya personel alımları ve daha fazlasını yakından takip etmek için  kpss cafe mobil uygulamasını indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257719/yunan-askerlerinin-itirazi-kabul-edilmedi