Kamu İhale Kurumu KPSS ile Memur Alacak (Başvuru Şartları)

Kamu İhale Kurumu KPSS ile Memur Alacak (Başvuru Şartları) 

Kamu İhale Kurumu'nun KPSS puanlarıyla Büro Görevlisi, Avukat ve İletişim Görevlisi alımı yapacağına ilişkin resmi duyuru kurumun resmi internet sitesi vasıtasıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

Kurum tarafından paylaşılan duyuruya göre;

Büro Görevlisi Alımı

Büro Görevlisi pozisyonuna başvuruda bulunacak adayların "En az dört yıllık eğitim veren; Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Matematik, İstatistik, Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programlarından mezun olmak" şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. Bu pozisyon için yapılacak alım sayısı 6 olarak belirtildi.

Avukat Alımı

Avukat Pozisyonu için başvuruda bulunacak adayların Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olması gerekiyor. Alım için açıklanan kontenjan sayısı 4 .

İletişim Görevlisi Alımı 

İletişim Görevlisi pozisyonuna başvuruda bulunacak adayların En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların ya da dengi okulların; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler ön lisans programlarından mezun olması gerekiyor. İletişim Görevlisi için açıklanan kontenjan sayısı 5.

Başvurular ne zaman başlayacak? Ne zaman sona erecek?

Başvuru işlemleri 15 Mayıs'ta başlayacak 26 Mayıs 2017 tarihine kadar devam edecek.

Başvuruda bulunacak adayların KPSS'den en az 80 puan (KPSSP3) almış olması gerekiyor. Başvuru sürecine dair tüm detaylara göz atmak için lütfen TIKLAYINIZ

Memur alımlarıyla ilgili daha fazla bilgi almak ve diğer adaylarla tanışmak için TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257506/kamu-ihale-kurumu-kpss-ile-memur-alacak-basvuru-sartlari