Radyo, Televizyon ve Sinema 3.Sınıf Öğrencisiyim

Neslihan Yılmaz Adlı üyemiz soruyor;
Merhaba ben radyo tv sinema 3.sınıf öğrencisiyim. Bu sene KPSS'ye girmek istiyorum ancak A'dan mı yoksa B'den mi gireceğimi bilmiyorum. İnternetten araştırdım ancak net bir cevap bulamadım. Bir de benim yabancı dil sınavına da girmem gerekiyor mu? Aynı zamanda hangi yayınları tavsiye edersiniz? Sınava girmeye yeni karar verdiğim için tek başıma çalışmam yeterli olur mu yoksa dershaneye gitmemi de önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

hakan_alp Adlı Yetkilimizin Cevabı;
Merhabalar..Öncelikle sınavın 2 yıl geçerli olduğunu hatırlatalım.A grubunda özellikle TRT kadro açabiliyor bunun için p3 puan türü istiyor.Yabancı dil sınavına a grubunu düşünürseniz girin derim.B grubu için şansınızı deneyecekseniz 4001 nitelik koduna sahip tüm lisans kadrolarını tercih edebilirsiniz.Aradaki fark a grubunda mülakat olmasına karşın b grubunda yoktur.Şöyle bir durum da var ki lisans mezunu olduktan sonra atamalara katılabilirsiniz.Bunu ayrıca belirtmekte fayda var.
Yayın olarak GK-GY için uzman kariyer yayınlarını tavsiye edebilirim.Matematik alt yapınız var ise tek başınıza çalışmanız son derece yeterli olacaktır.İyi çalışmalar dilerim..

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257413/radyo-televizyon-ve-sinema-3sinif-ogrencisiyim