MSB Astsubay Alımı Sonuçları Ne Zaman , Mülakatlar Ne Zaman Yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan Muvazzaf Astsubay alımına ait başvuru sonuçları halen açıklanmadı. Başvuru sonuçlarının açıklanmasını isteyen binlerce aday, Milli Savunma Bakanlığının bu konu hakkındaki duyurusunu bekliyor. Ancak MSB'den bu konuda herhangi bir açıklama gelmedi. Peki astsubay alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Astsubay alımına ait sözlü ve fiziki yeterlilik mülakatları ne zaman yapılacak?

Ağustos ayı içinde yayımlanan ilan için son başvurular 11 Eylül günü alımıştı. Ancak başvuru tarihinin üzerinden 1.5 ay geçmesine rağmen sonuçlar ile ilgili henüz bir bilgi yok. Sonuçların açıklanma tarihi de henüz net değil. Ancak Bakanlığın bu hafta içinde ya da önümüzdeki hafta içinde sonuçları açıklaması ve mülakata girmeye hak kazanan adayları duyurması bekleniyor.

;Astsubaylık sonuçlarının açıklanması durumunda mülakatlar devam eden haftalarda yapılacaktır. Bu nedenle adayların spor mülakatına hazırlıklarını hızlandırması tavsiye edilir.

MSB tarafından başvuru kılavuzunda yer alan bilgide "Asıl başvurular; başvurusu kabul edilerek adayların kayıt kabul aşamasına gelmeleri ile yapılmış sayılacaktır" şeklinde yer almıştır.

Subaylık Mülakatları Yapıldı

Astsubay alımı ile birlikte yapılan subay alımına başvuru yapan adaylar için geçtiğimiz hafalarda mülakat tarihleri açıklandı ve adaylar FYT ile sözlü mülakata girdi. Subay alımında sürecin bu kadar hızlı işleyin astsubay alımında bu kadar ağır davranılması da tepki çekiyor.

Sonuçlar açıklandığı anda haberdar olun;

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayın

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257283/msb-astsubay-alimi-sonuclari-ne-zaman-mulakatlar-ne-zaman-yapilacak