10 Bin Polis Alımında Yaş, KPSS ve Mezuniyet Şartı Kaldırılmadı !

10 Bin Polis Alımında Yaş, KPSS ve Mezuniyet Şartı Kaldırılmadı ! 

10 Bin Polis Memuru alımıyla ilgili bugün yapılan resmi duyuru sonrasında bazı sosyal medya sayfalarından mezuniyet şartının kaldırıldığına yönelik yalan haberler paylaşıldı. Bununla ilgili herhangi bir düzenleme bulunmuyor.

Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan bilgilendirmede sadece alımlara yönelik ön başvuru süresinin 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Resmi Duyuruda sadece"2017 yılı 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemlerinin 03-14 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacağı daha önce duyurulmuştur. Ancak, ülkemizde yapılacak olan referandum oylaması nedeniyle oluşan hareketlilikten dolayı bazı adayların ön başvuru işlemlerini gerçekleştirememesi ve başvuru süresinin uzatılması ile ilgili olarak yoğun talep gelmesi nedeniyle 20. Dönem POMEM ön başvuru işlemleri 28 Nisan 2017 tarihine kadar uzatılmıştır. Tüm adaylara ilanen duyurulur." ifadelerine yer verildi.

Kısacası resmi duyuru içerisinde böyle bir ifade yer almıyor, hali hazırdaki yönetmelikte zaten düzenleme yapılmadığı sürece önlisans, ve lise mezunlarının başvuru yapmasına müsade etmiyor. Yönetmelik değişikliği yapılmadan böyle bir düzenleme yapılması şimdilik söz konusu değil. KPSS şartı içinde durum aynı şekilde. İlgili haberleri cep telefonunuza alabilmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257189/10-bin-polis-aliminda-yas-kpss-ve-mezuniyet-sarti-kaldirilmadi