Tayyip Erdoğan ''Senin Tek Silahın Kalem Olmalı! Bunlar Türk Genci Olamaz!''

Cumhurbaşkanı, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katıldı.

Recep Tayyip Erdoğan, günümüzdeki eğitim sisteminin gençlerin insani yönünü de geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Gençlerin sınıf arkadaşlarını yaralamasını asla hoş görmeyen Erdoğan, ''Senin Tek Silahın Kalem Olmalı! Bunlar Türk Genci Olamaz!'' dedi. Türk gencinin eline asla silah yakıştırmayan Cumhurbaşkanı, önemli olanın alim olmak değil, arif olmak olduğunu dile getirdi.

Rektörlük seçimleri...

Rektör alımları hakkında ise "Görünüşte demokratik olan rektörlük seçimleri üniversitelerde gruplaşmaları, hizipleşmeleri, kırgınlıkları artıran bir işleve bürünmüştür. Üniversite içinde zaten çok yıkıcı bir şekilde yaşanan bu süreç YÖK'ün ve cumhurbaşkanının takdiriyle daha da sıkıntılı bir boyut almaktadır. Bunun için rektör atamalarındaki mevcut usulden vazgeçilmesi, üniversitelerimizin de ülkemizin de yararına olacaktır diye düşünüyorum." açıklamasında bulundu.

Gelecek dönemlerde yeni düzenlemeler olduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı üniversitelerimizde, terör örgütleriyle iltisaklı grupların farklı görüşteki diğer öğrencilerimize baskı uyguladığına dair haberler alıyoruz. Eğitim öğretim hakkının, gençlerimizin eğitim öğretim özgürlüğünün engellenmesine yönelik hiçbir teşebbüse izin veremeyiz. İnşallah önümüzdeki dönem, tüm bu sorunların üzerine gittiğimiz, gereken adımları attığımız ve netice aldığımız bir dönem olacaktır. Bu konuda çok büyük sorumluluk, üniversitelerimize, üniversite hocalarımıza, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize düşüyor."  ifadelerini kullandı ve Türk gençliğine olan inancını belirtti.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4257048/tayyip-erdogan-senin-tek-silahin-kalem-olmali-bunlar-turk-genci-olamaz