Van Patlaması Hakkında İlk Açıklama!

Van'da oluşan patlama, AK Parti il Başkanlığı ile Van Valiliği arasında gerçekleşti. İlk yapılan açıklamalarda ev ve iş yerlerinin büyük hasar gördüğü yönünde... 

Bayramın ilk günü meydana gelen bu patlama tüm Türk Milletini üzdü. Lakin can kaybı olmaması yüreklere bir nebze su serpti.

Mal kaybı yanında olay yerinde yaralanan vatandaşlar da mevcut. Van Milletvekili Burkan Kayatürk olay hakkında bir açıklama yaptı. Açıklama kapsamında 10 yaralı var! Yaralıların durumlarının ağır olmadığı söyleniyor. 

İşte Van Milletvekili'nin patlama açıklaması;

" Şimdi ALLAH(C.C)'a hamdolsun şehidimiz yok patlama yerinde, patlamanın çok büyük olduğu görülüyor. 10 civarında yaralının olduğu bunların hastaneye taşındığı bilgisi geliyor. Patlama alanına yaklaşılamıyor. Van AK Parti il binası ve onu koruyan polisler hedef alındı. Ama hamdolsun şu ana kadar bize gelen bilgilerde şehidimiz olmadığı tespit edilmiştir. Ben 11 yaralı diye haber aldım, yaralıların durumunun çok ciddi olmadığı yönünde bilgi alıyorum. Çok vahşice bir girişim, Diyarbakır'da mezarlıkta bombalı girişim, bugün AK Parti binasına yönelik, bu örgüt çıldırmış biçimde, tüm vahşiliğini ortaya koyuyor, ne sivil , ne bina, ne mezarlık diyor! her tarafa cani yüzünü gösteriyor. Bizim Van'da programlarımız devam edecek. Halkımızla birlikte olacağız. Kimse bizi halkımızdan uzaklaştırmayacağız."

Patlamanın ayrıntılı haberleri gelmeye devam ediyor. Gelişmeleri kpsscafe'den takip edebilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4256974/van-patlamasi-hakkinda-ilk-aciklama