10 Bin Polis Alımı ! (KPSS 60 Puan Şartı) Başvurular Yarın Sona Eriyor

10 Bin Polis Alımı ! (KPSS 60 Puan Şartı) Başvurular Yarın Sona Eriyor 

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı'nın 20. Dönem POMEM kapsamında gerçekleştireceği 9 bin erkek 1000 kadın polis memuru adayı alımı için başvuru sürecinde sona gelindi. Adaylar başvurularını pa.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet şifreleriyle 28 Nisan 2017 tarihine kadar yapabilecekler.

EGM Polis Akademisi Başkanlığı 20.Dönem POMEM kapsamında gerçekleştirilecek 10 bin kişilik alıma önlisans adayları da başvuru yapmak istiyordu, bununla ilgili meclise de sık sık taleplerini ileten ve çeşitli kampanyalar düzenleyen adayların düzenleme talebi bu alımlarda gerçekleşmedi. Kısacası söz konusu alımlara lisans mezunları ve KPSS'ye girmiş adaylar başvuru yapabilecekler. Başvuru için gerekli diğer tüm şartları Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Yeni PÖH Alımı Yapılacak mı?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2017 yılı içerisinde yeni polis özel harekat alımlarının yapılacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Fakat alımların hangi şartlarda ve kaç kişilik olacağı henüz netleşmiş değil. PÖH alımlarının yanı sıra YGS puanlarıyla da yakın zaman da polis alımı yapılması bekleniyor.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4256359/10-bin-polis-alimi-kpss-60-puan-sarti-basvurular-yarin-sona-eriyor