3 bin 342 Lira maaşla sözleşmeli er olabilirsiniz

İlkokul mezunu olsanız dahi yüksek tutarda maaş ile görev yapabilirsiniz. Sözleşmeli erler aldıkları ücretlerden memnun.

 Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 13 Aralık'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş/Er Kanunu'nda değişiklik yapıldı. Sözleşmeli er başvurularına Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığının internet sitelerinden erişilebiliyor. Sözleşmeli er olarak 1. Derece Kritik İllerde (Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Hatay, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli, Van) görev yapanlar 3. hizmet yılında 3 bin 342 lira maaş alacak. Bu kişilere ayrılışlarında 28 bin 463 lira ikramiye verilecek.

Aynı ilde görev yapanlar 7. hizmet yılında 3 bin 567 lira maaş, 70 bin 648 lira ikramiye alacak. Diğer illerde ise sözleşmeli erlere 3. hizmet yılında 2 bin 4 lira, 7. hizmet yılında 2 bin 229 lira maaş ödenecek. Ayrılışta verilecek ikramiyeler hizmet süresine göre kritik illerle aynı olacak. Öte yandan, kaynak ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, Milli Savunma Bakanlığınca uygun görülmesi halinde, ilköğretim (ortaokul) mezunu olanlar da aynı esaslarla askerlik hizmetlerini tamamlamadan sözleşmeli er olabilecek.

tgrt haber

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4256204/3-bin-342-lira-maasla-sozlesmeli-er-olabilirsiniz