Müezzinoğlu'ndan SGK Primleri ve İşsizlik Açıklaması! ''Artı istihdama ilave destek yapacağız''

Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Mehmet Müezzinoğlu, TRTHABER'de konuk olduğu programda 21.00'de önemli konulara parmak basmıştır.

Mehmet Müezzinoğlu'na sorulan ''TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI ALINAN ÖNLEMLER KAPSAMINDA YENİ KHKLAR GELECEK Mİ?'' sorusuna ''Büyükelçi olayında, uçak olayında ve tüm terör olaylarında Karagöz Hacivat gibi perde arkasından insan oynatıldığını tüm Dünya çok iyi gördü.'' diyen Çalışma Bakanı,  gerekirse KHK lar ile gerekirse meclis kararları ile bu olayların aşılacağını söylemiştir.

''Terörle mücadele ve Fırat Kalkanı'nda terör örgütlerinin Türkiye'ye bedel ödettiği'' ni ifade eden Mehmet Müezzinoğlu önlem almaya devam ettiklerini belirtti.

''2017'de Artı İstihdama İlave Destek Yapacağız''
İşsizlik hakkında sorulan soru kapsamında ise Müezzinoğlu, ''Çalışma Bakanlığı olarak 1.5 yıldır yaşananlar nedeni ile istihdamda daralma meydana geldi.İşsizlik oranı 11.3 oldu. 2017'de artı istihdama ilave destek yapacağız. SGK primlerinin ödemelerini erteleyerek sıkıntı yaşayanlara destek olacağız. Gerek KHK, gerek meclis kararları ile bunları yapacağız. Esnaf, Ahilik fonu gibi çalışmalar yapacağız. Bunu meclise sunduk, haftaya şekillenecek. İstihdamdaki daralmayı aşacağız.''

Tüm güncel haberler ve son dakika gelişmelerinden haberdar olmak ve fikir alışverişinde bulunmak için Facebook grubumuzu takip etmeye devam ediniz. Üye olmak için TIKLAYINIZ. Ayrıca sosyal medya ve mobil uygulamalardan haberlerimize erişim sağlayabilirsiniz.
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4256136/muezzinoglundan-sgk-primleri-ve-issizlik-aciklamasi-arti-istihdama-ilave-destek-yapacagiz