FETÖ İlişiği Olup, Memurluktan Atılanların Eylül Maaşları Yattı!

FETÖ ilişiği olan ve memurluktan ihraç edilenler Eylül maaşlarını aldı. Maliye Bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı. 

Darbe girişimi sonrası operasyonlarda toplamda 70.000 kişi görevinden alınmıştı. Maliye Bakanlığı bu kişilerin bazılarının maaşlarının yatırıldığını tespit etti.

Son dakika farkedilen durum ile milyonlarca lira kurtarıldı. Maaş ödemeleri geri çekildi.

Maliye Bakanlığı konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

" OHAL kapsamında değişik çıkarılan 668, 669, 670 ve 672 numaralı Kanun Hükmünde Kararnamelerle, bir kısım kamu personeli başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın kamu görevinden çıkarılmış ve bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmayacağı belirtilmiştir.

Ayrıca, HSYK’nın 24/08/2016 tarihli ve 2016/426 Sayılı ve 31/08/2016 tarihli ve 2016/428 sayılı kararlarıyla, Karar ekinde hakim ve savcıların 667 sayılı KHK’nın 3’üncü maddesi uyarınca meslekten çıkarılmalarına oybirliği ile karar verilmiştir.

Kamu Personel Harcamaları Yönetim Sistemi üzerinde yapılan sorgulamalar sonucunda bu durumda bulunan personelden bir kısmına Eylül maaşının hesaplanmaması gerekirken hesaplandığı, bir kısım personelin Maaş Bilgi Giriş ekranında Maaş İşlem Kodunun İşten Ayrılma seçilmesi gerekirken seçilmediği ya da Naklen Geçme, kodlarının seçildiği tespit edilmiştir.

Harcama birimleri ile muhasebe birimlerince gerekli kontrollerin ivedilikle yapılarak, bu durumdaki personelin Maaş İşlem Kodunun ‘2- İşten Ayrılma’ seçilerek ilgilinin kayıtlı olduğu birimin maaşının yeniden hesaplatılması; bu personelden KBS ve say2000i uygulamalarında yetkilendirme yapılmış olanların yetkilerinin de en kısa sürede iptal edilmesi gerekmektedir.”

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4256036/feto-ilisigi-olup-memurluktan-atilanlarin-eylul-maaslari-yatti