MHP'de İstifa Depremi: Bahçeli'nin Eski Sağ Kolu ve 300 Kişi İstifa Etti

Milliyetçi Hareket Partisinde istifa depremi yaşanmaya devam ediyor.

Alınan son dakika bilgilerine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin uzun yıllardanb bu yana Özel Kalem Müdürlüğü'nü yapan Ömer Karakaş, 2 yıldan beri birlikte hareket ettiği ve yeni parti kuracağını açıklayan Meral Akşener’in yeni partisinde görev almak için MHP üyeliğinden resmi istifasını verdi.

Ömer Karakaş'ın yanı sıra partiden 300 kişi daha da istifa etti. MHP'nin eski Niğde milletvekilleri Mümin İnan, Vedat Bayram ile MHP üyeliğinden istifa eden grup Grant Otelde bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında grup adına açıklamada bulunan MHP Niğde İl Yöneticisi Hakan Tereci, Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak için MHP’den 300 kişinin istifa ettiğini ifade etti.

Tereci, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Meral Akşener ve yol arkadaşlarının haksız bir biçimde MHP’den ihraç edilmesi sonucunda Türk siyasetine yeni alanlar açmak için yeni bir partinin kurulması zorunlu hale gelmiştir. Yeni partinin kurulmasını milletimiz arzu etmiş ve partiyi yine milletimiz kurmaktır. Yeni partimizin Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş felsefesine bağlı olacağına inancımız tamdır. Kötü yönetimler neticesinde ayrışan ve birbirinden uzaklaşan toplum fertlerinin yeniden ortak paydamız olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti noktasında buluşturmak ana hedefimiz olacaktır. Bizler MHP’de siyaset yapan insanlar olarak Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan yeni partiye katılmak üzere istifa ediyoruz."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4256033/mhpde-istifa-depremi-bahcelinin-eski-sag-kolu-ve-300-kisi-istifa-etti