Milletimiz Milli İrade Partisinin Üyesi Olmuştur

Adalet Bakanlığından yayımlanan açıklamada Bekir Bozdağ'ın darbe girişimi hakkında çeşitli açıklamalarda bulunduğu belirtildi.  

Açıklama Adalet Bakanlığının resmi internet sitesinde açıklamalar bölümünde yayımlandı. Açıklama " Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasına dair görüşmelerde Hükümet adına TBMM Genel Kurulu'na seslendi " başlığı ile paylaşıldı. 

Açıklamaya göre;

MİLLETİMİZ MİLLİ İRADE PARTİSİNİN BİR ÜYESİ OLMUŞTUR

Tabi böylesi bir yapıyla mücadele etmek kolay değil, her yerde baktığımızda sivillere karşı hedef gözeterek ateş eden, ateş etme emri veren bir yapı var ve bunlardan rahatsız olmayan bir yapı var ve bu yapı karşısında milletimizle birlikte direndik ve birlikte kazandık. İktidar ve muhalefetiyle siyaset birlikte direndi birlikte kazandık. Yazılı ve görsel medya birlikte direndi birlikte kazandı ve toplumun bütün kesimi birlikte direndi. Bu darbe teşebbüsü milletimiz birleştirme noktasında önemli bir fonksiyon ortaya koymuştur. Sağdan soldan, hangi görüşten, hangi siyasetten olursa olsun insanlarımız darbeye karşı yekvücut oldular.

Herkes milli irade partisinin bir üyesi oldu ve darbeye hayır, demokrasiye evet dedi. Tankların önüne koşanlar sadece bir siyasi partiden değil. Tüm siyasi partilerden aziz kardeşlerimiz oldu. Eğer biz demokrasiye milli iradeye, Anayasamıza, hukukun üstünlüğüne terimizle, canımızla, kanımızla sahip çıkarsak 15 Temmuz 2016 da olduğu gibi bundan sonrada demokrasimize, milli irademize, hukukun üstünlüğüne dönük her türlü saldırı millete çarptığı gibi gerisin geriye dönecektir. Ben bu vesileyle aziz milletimizin her bir ferdine, meclisimize, siyasi partilerimize medyamıza darbe teşebbüsünün başarısızlığı için terini canını kanını vermekten çekinmeyen her bir insanımıza ayrı ayrı şükranlarımızı, teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Kpsscafe.com.tr / ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255884/milletimiz-milli-irade-partisinin-uyesi-olmustur