Milli Eğitim Bakanı: 25 Bin Öğretmen Ataması Yapacağız

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, yeni öğretmen ataması döneminin başladığını, 2018 yılında 25 bin öğretmen ataması yapılacağını söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Van'a gelen Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Valilik binasında düzenlenen eğitim değerlendirme toplantısından sonra öğretmen atamaları ve eğitimdeki reformlara ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Yılmaz "Yeni öğretmen alımı dönemini başlattık. 25 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Bunlardan bin öğretmeni de belki daha fazlasını, Van'a gönderme konusunda mutabakata vardık" dedi.

Van'da ilkokullarda öğretmen başına düşen öğrenci sayısında büyük iyileşme yaşandığına dikkat çeken Milli Eğitim Bakanı, "6 bin 136 öğretmen vardı 2002'de. Şimdi 16 bin 329. 3 bin 800 dersliğimiz varken şimdi 11 bin 796 dersliğimiz var. 3 katından fazla. Toplam öğrenci sayımız da 331 bin. Bunun yanında üniversitemizde de 33 bine yakın öğrencimiz var. Okul öncesi eğitimden başlayarak yüksek öğretimin sonuna kadar bölgedeki insanlarımızın istediği eğitim hizmetini yerinde alabilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyor. Yatırımlarımız tamamlandıktan sonra eğitimin kalitesinin daha çok artırmak için hep birlikte çalışacağız" ifadelerini kullandı.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255796/milli-egitim-bakani-25-bin-ogretmen-atamasi-yapacagiz