Öğrenciler Hastanelik Olmuştu! 'Sapık, Katil, Cin Ya da Kötü Ruh Değilmiş!' KYK Sorumluları Buldu

Öğrenciler Hastanelik Olmuştu! 'Sapık, Katil, Cin, Ruh Değilmiş!' KYK Sorumluları Buldu

Geçtiğimiz günlerde KYK'ya bağlı bir kız öğrenci yurdunda peş peşe meydana gelen esrarengiz olaylar öğrencilerin hastanelik olmasına yol açmış, bir çok öğrenci korkudan fenalaşmıştı.

Öğrenciler yurtta belirli saatlerde yüzü kapalı bir kişinin gezindiğini kendilerini rahatsız ederek, arapça bir şeyler söyledikten sonra 'sıradaki sensin, öleceksin' gibi yazılar bırakıp ortadan kaybolduğunu söylemişti. KYK'dan yapılan açıklamada  , yurda dışarıdan herhangi bir kimsenin girmediği, söz konusu olayların üç öğrencinin 'şakalaşma' maksadıyla yaptığı saçmalıklar neticesinde meydana geldiği belirtildi. KYK resmi açıklamasında, "Öğrencilerimizin korku ve panik yaşamasına neden olan olayla ilgili, kurumumuz Başmüfettişi ve Emniyet yetkilileri tarafından yapılan soruşturma neticesinde; söz konusu hadisenin yurdumuzda kalan üç öğrenci tarafından 'şakalaşma' maksadıyla gerçekleştirildiği yazılı beyanlarıyla anlaşılmıştır.

Hangi amaçla yapılmış olursa olsun ailelerimizin bizlere emaneti olan öğrencilerimizin huzurunu bozarak paniğe sevk eden ve kamuoyunda kurumumuzla ilgili yanlış bir algı oluşturan bu üzücü hadisenin kabul edilmesi hiçbir şekilde mümkün değildir. Bu nedenle, söz konusu öğrencilerle ilgili gerekli disiplin işlemleri derhal başlatılmıştır. Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak yurtlarımızda barınan bütün öğrencilerimizin huzurlu ve güvenli bir şekilde yurtlarımızda barınması temel görevlerimizden olup öğrencilerimizi ve ailelerini endişeye sevk edecek herhangi bir durum bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255726/ogrenciler-hastanelik-olmustu-sapik-katil-cin-ya-da-kotu-ruh-degilmis-kyk-sorumlulari-buldu