AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ İstifa Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ istifa ettiğini duyurdu. Çanakkale İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Karadağ, 3 Mart 2016 tarihinde gelediği Çanakkale İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini, şimdiye kadar bu görevi layıkıyla yapmaya çalıştığını söyledi.

Karacadağ, "Son zamanlarda özellikle listemiz, ismimiz üzerinden partimiz yıpratılmaya çalışıldı. Biz buna daha fazla göz yumamazdık, buna daha fazla müsaade edemezdik. Partimiz bizim ismimizden her zaman önemli oldu, bundan sonra da öyle olacaktır. Uzun yıllardır partime onurla ve gururla hizmet ettim. Şu zamana kadar partimde bana ne görev verildiyse elimden geldiğinde, layıkıyla yapmaya çalıştım. Onurla, şerefle 3 Mart 2016'da geldiğimiz AK Parti Çanakkale İl başkanlığı görevimden yine büyük bir onurla ve itibarla ayrılmanın mutluluğu ve huzuru içindeyim" ifadelerini kullandı.

Habertürk'ten Mehmet Andaç'ın haberine göre, Yeşim Karadağ ile AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan arasındaki gerilimin istifaya sebep olduğu iddia edildi. Karadağ, 21 Ocak Pazar günü yeniden il başkanı seçilmiş, kongrenin ardından 'Listemi kendim hazırladım' demiş söz konusu açıklamaya partililer ve Grup Başkanvekili Turan'dan tepki gelmişti.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255594/ak-parti-canakkale-il-baskani-yesim-karadag-istifa-etti