LYS Tercihleri Bugün Başlıyor!

Üniversite adayları okumak istedikleri üniversiteleri tercih edecekler. 

18 Temmuz 2016 tarihinde ÖSYM, LYS sınav sonuçlarını resmi web sayfasında açıklamıştı. Uzun zamandır sonuçları bekleyen öğrenciler puanlarına erişim sağlamıştı.

Şimdi sıra geldi, o puanlar ile üniversite seçimi yapmaya. İşte o an geldi! Uzun zamandır öğrencilerin beklediği tercih işlemleri bugün (29 Temmuz 2016) tarihinde başlıyor.

ÖSYM Sınav takvimi kapsamında tarihleri belirlenen tercih işlemlerinin tarihleri değişmişti ve tercihler 29 Temmuz - 3 Ağustos 2016 arasına alınmıştı. Bugün başlayan 2016 ÖSYS Tercihleri, 3 Ağustos 2016 günü sona erecektir.

ÖSYM, ÖSYS tercih işlemlerinde üniversite adaylarına kolaylık sağlamak için, ÖSYS TERCİH ROBOTU'nu yayımladı. ÖSYM resmi web sayfasından öğrenciler bu robota ulaşabilir.

Adaylar, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna başvuru süresi içerisinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr web adresinden erişilebilir. Adaylara Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Tercihler T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak gerçekleştirilecektir.

Kimler Tercih Yapabilir?

*2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan sınavsız geçiş hakkı bulunmayanlar

*2016-YGS'ye girip 150 veya daha fazla puan alanlardan aynı zamanda sınavsız geçiş hakkına sahip olanlar

*Sadece sınavsız geçiş hakkı bulunanlar

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255585/lys-tercihleri-bugun-basliyor