ÖSYM'den Son Dakika YDS Uyarısı (2018 YDS Saat Kaçta Başlayacak , Kaçta Bitecek?)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından bir son dakika açıklaması yapıldı.

ÖSYM Başkanlığı Twitter adresi üzerinden yapılan açıklamada 1 Nisan tarihinde gerçekleşecek Yabancı Dil Sınavı için adaylara saat uyarısı yapıldı.

YDS İlbahar Dönemi Sınavı 1 Nisan günü saatler 10,15'i gösterdiğinde başlayacak. Saat 10,00'dan sonra gelen adaylar ise sınav salonlarına alınmayacak. 180 dakika sürecek olan Yabancı Dil Sınavı 13,15'te sona erecek. Sınav giriş belgenizi ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden temin edebilirsiniz.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Sınjav sonuçları 26 Nisan günü duyurulacak.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, YDS Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255554/osymden-son-dakika-yds-uyarisi-2018-yds-saat-kacta-baslayacak-kacta-bitecek