Elon Musk da Facebook'u Sildi-İşte Facebook'u Sil Kampanyasının Nedeni

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platormu Facebook'un 50 milyon kullanıcısına ait kişisel bilgilerin, kritik siyasi seçimleri etkilemek için usulsüz olarak kullanıldığının ortaya çıkmasının ardından tepkiler çığ gibi büyürken WhatsApp'ın kurucusunun Facebook'u silmesinin ardından bir gelişme daha yaşandı.

Skandalın ortaya çıkmasının ardından Facebook'u protesto eden kullanıcılar, "Facebook'u sil" kampanyası başlattı ve son günlerde binlerce kişi Facebook'u sildi. Kampanyaya son olarak Tesla ve Space X CEO'su Elon Musk da destek verdi.

Tüm dünyada 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz hafta yayınlanan bir belge nedeniyle zor günler geçiriyor. Hafta sonu New York Times gazetesinde yayınlanan haberde Facebook'un 50 milyon kullanıcıya ait bilgileri Trump'ın seçim kampanyasını yürüten şirkete sattığı ortaya çıkmış, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg büyük tepki toplamıştı. Facebook'un "sorumsuz" davranışına tepki gösteren bir grup sosyal medya kullanıcısı ise "Facebook'u sil" etiketi ile yeni bir kampanya başlattı.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255356/elon-musk-da-facebooku-sildi-iste-facebooku-sil-kampanyasinin-nedeni