Binali Yıldırım: "Turist Sayısı 13 Milyondan 40 Milyona Ulaştı!"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Dünya Turizm Forumu'nda konuştu. Binali Yıldırım, 2002 yılından günümüze kadar Turizm gelirlerinin neredeyse 3 katına çıktığını belirtti. Yıldırım: 2002 Yılında Türkiye'ye gelen toplam turist sayısı 13 milyon civarındaydı, önceki yılda bu sayı 40 milyona yaklaştı. 2 Katından neredeyse 3 katı bir artıştan bahsediyoruz. Turizm gelirleri 12 milyar dolardan, 30 milyar doların üzerine çıktı.

15 YILLIK PERFORMANSIMIZI KIYASLAMA İMKANINA SAHİBİZ

Biz tabi bu 2002'yi niye referans alıyoruz, biz 2002'den beri Türkiye'de işbaşındayız. Dolayısıyla 15 yıllık süre içerisinde kendi performansımızı kıyaslama imkanına sahibiz. Hükümet olarak turizmin sadece ekonomik kalkınmaya katkı sağlayan bir sektör olarak görmüyoruz. Yalnızca ekonomik bir bakışla turizmi değerlendirmek eksik, yetersiz kalır.

TURİZMİ KÜLTÜREL ETKİLEŞİME GÜÇ KATAN BİR DEĞER OLARAK GÖRÜYORUZ

Turizm bunların ötesinde öncelikle kültürlerin buluşması, medeniyetlerin buluşmasıdır. Kültürlerin buluşmasını tesis ettiğimiz ölçüde, kaynaşmayı ve ön yargıların kırılmasını sağlamış oluruz. Turizmi kültürel etkileşime , güç katan bir değer olarak görüyoruz " dedi.

Kamu personeli alımları, gündem haberleri , Turizm haberleri ve daha fazlası için kpss cafe mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeyi unutmayın.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255204/binali-yildirim-turist-sayisi-13-milyondan-40-milyona-ulasti