LYS Sınavına Günler Kala Nasıl Çalışmalı?

Üniversiteye giriş döneminde ikinci ve en önemli basamaklardan biri olan Lisans Yerleştirme Sınavı'na çok az zaman kaldı.

Adaylar sınav için sabırsızlanmaya başladı.

Peki sınavdan önce neler yapılmalı? Son günler nasıl değerlendirilmeli?

2016 LYS giriş belgeleri geçen günlerde yayımlanmıştı. Sınav yerlerini öğrenen öğrenciler sınav gününe kilitlenmiş durumda.

Sınav için son günlerde öğrenciler artık konu çalışmayı bırakıp soru çözmeye odaklanmalıdır. Sık deneme sınavı çözmek ve soru kalıplarına çalışmak sınavdaki başarınızı artırır.

Son günlerde konu çalışmanın faydası değil zararı dokunur. Sınav öncesi sürekli soru çözmek ve soru kalıplarını tanımak sınavdaki işinizi kolaylaştıracaktır.

Sınavın yapılacağı saate benzer bir saatte her gün deneme sınavı çözmek, sınava uyum sağlamanızda fayda sağlar.

Son yıllardaki sınavlarda sınava giren adayların en fazla yakındıkları konu, sınavda sürenin yetmemesi. Deneme sınavı çözerken süre akışına dikkat etmelisiniz. Yapacağınız deneme sınavını sınavın başlayacağı saate uygun olarak ayarlayın. Son günlerde bu pratiği yapmanız sınavda süre konusunda zorlanmanızı önler.

LYS'ye girecek adayların süre sıkıntısı çekmemesi adına son günler daha çok pratik yapmaları ve soru kalıplarını tanımaları sınav esnasında süre akışı için yardımcı olacaktır.

Sınavlar ile alakalı her konu ve gelişmeler için kpsscafe.com.tr sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255136/lys-sinavina-gunler-kala-nasil-calismali