Şırnak'tan Bir Şehit Haberi Daha Geldi! TSK Açıklamada Bulundu

Şırnak'ta gerçekleşen PKK saldırısında içinde bulunduğumuz 3 gün içinde 3 askerimiz şehit oldu!

Türk Silahlı Kuvvetleri konu açıklamada bulundu ve ele geçirilen teröristler hakkında sayısal veriler ile ayrıntıları kamuoyunun bilgisine sundu.

Şehitlerimiz ve terör ile mücadelede gelinen nokta hakkında açıklama yapan TSK, ''21-22 Nisan tarihlerinde Şırnak Uludere'de 8 terörist etkisiz hale getirildi. Aynı tarihlerde 8 tüp, 20 kilo amonyum nitrat, 81 kilo gıda maddesi, çok sayıda muhtelif malzeme ve yaşam malzemesi ele geçirilirken, 1 RPG-7 roketatar, 3 el bombası, 1 el telsizi, çok sayıda tıbbi ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Uludere'de ayrıca 21-22 Nisan tarihlerinde 2 asker şehit oldu.  Bitlis merkezde, devam eden operasyonda, 2 el yapımı patlayıcı imha edildi. Diyarbakır Lice'de devam eden operasyonda; 1 M-16 piyade tüfeği, 325 muhtelif çapta fişek, 1 makineli tabanca, 1 silah üstü dürbün, 340 kilo amonyum nitrat, 25 el telsizi, 1 hücum yeleği, muhtelif malzeme ve 100 kilo gıda maddesi ele geçirildi. Öte yandan 11 el yapımı patlayıcı imha edilirken, 1 işbirlikçi şahıs yakalandı.'' denildi.

Açıklamasında, imha edilen patlayıcı vb maddeler, ele geçirilen teröristler hakkında sayısal verileri açıklayan TSK, Şırnak'ta 29 terörist etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Gelişmeler gelecek...

GÜNDEM olaylarından anında ve ücretsiz olarak haber almak adına Grubumuza katılmak için --->tıklayınız   En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayınız android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4255116/sirnaktan-bir-sehit-haberi-daha-geldi-tsk-aciklamada-bulundu