Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Faturaları Erteleme Yetkisi Verildi

Koronavirüs ile mücadele kapsamında devlet önlemler almaya ve ciddi çalışmalar sergilemeye devam ediyor. Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM )'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a fatura erteleme yetkisi verildi. Peki Başkan Erdoğan'a verilen bu fatura erteleme yetkisi neleri hangi faturaları kapsıyor? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Faturaları Erteleme Yetkisi Verildi

TBMM'de Başkan Erdoğan'a verilen yetki ülke genelinde gerekli görülürse doğalgaz ve su ödemelerini 1 yıl süre ile erteleyebileceği belirtildi. Afetler sebebi ile afet görülen yerlerde elektrik, su ve doğalgaz bedellerinin tahakkuk alımının bir yıl sonrasına ertelenmesi ulusal boyutta yaşanan salgın hastalıkları da kapsıyor.

Kanunla, afet bölgelerinde elektrik, doğalgaz tüketim bedelleri 1 yıla kadar ertelenebilecek. Bu yerlerde elektrik, doğalgaz tüketim bedelleri, tahakkuk, tahsilatlarının süresi ve kapsamı belirlenerek 1 yıla kadar ertelenmesi ile dağıtım, tedarik şirketlerinin söz konusu ertelemeden kaynaklanan anapara haricindeki tüketicilerden tahsil edilmeyen bedellere ilişkin finansman maliyetinin gecikme zammı tutarını geçmemek üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanmasına Cumhurbaşkanınca karar verilebilecek.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4254845/cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogana-faturalari-erteleme-yetkisi-verildi