Esed rejiminin korkulu rüyası 'Tüneller'

HALEP (AA) - Suriye'de Esed güçlerinin uzun bir zamandan beri hava ve karadan ağır silahlarla saldırdığı Halep'teki muhalifler, kent merkezi ve yakın yerlerde rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı binaları tünel kazarak havaya uçuruyor.

Şam Cephesi'nin saha komutanlarından Ebu Rıda, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hizbullah destekli rejim güçlerinin karargah olarak kullandıkları yetimhane binasını tünel kazarak altına yerleştirdikleri patlayıcıyla havaya uçurduklarını söyledi.

Halep'te tünel kazmanın vakit aldığını, günlerce süren operasyonun büyük bir gizlilik içinde yürütüldüğünü anlatan Ebu Rıda, sözlerine şöyle devam etti:

"Halep'te kazdığımız tüneller rejimin korkulu rüyası oldu. Cephe hatlarına yakın yerlerde patlatmaya hazır onlarca tünel bulunuyor. Cemiyet-i Zehra mahallesinde yer alan hava istihbarat binalarına yakın rejim karargahlarını havaya uçurduk. Burada rejim çok zayiat verdi. Esed güçleri tüm devlet ve özel kurumları Halep'te karargah olarak kullanıyor. Hastaneleri, otelleri, iş yerleri, atölye ve fabrikaları da kullanıyor. Biz de Esed güçlerinin sayı bakımından fazla olduğu bölgelerde tüneller kazarak karargah ve merkezleri patlatarak havaya uçuruyoruz.'' 

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4254730/esed-rejiminin-korkulu-ruyasi-tuneller