Son Dakika: Ankara'da KHK ile İhraç Edilen 19 Polis Tutuklandı

Son dakika haberi Ankara'dan geldi. Alınan son dakika bilgilerine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve aralarında daha önceden OHAL kapsamında yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilenlerin de bulunduğu 19 eski polis hakkında tuutklama kararı verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşen işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 21 eski polis, soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade verdi.

Şüphelilerden 2'si savcılık sorgusunun tamamlanmasının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 19 eski polis ise tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Hakimlik tarafından sorgulanan 19 şüpheli hakkında tutuklamara kararı verildi ve bu kişiler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan diğer şüphelilerin Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 14 Ekim'de, FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları belirlenen, aralarında KHK'larla ihraç edilenlerin de bulunduğu 100 eski emniyet mensubundan 63'ünü, 19 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla gözaltına almıştı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4254215/son-dakika-ankarada-khk-ile-ihrac-edilen-19-polis-tutuklandi