Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay (MYO) Başvuru Sonuçları Açıkland

2016-2017 Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu başvuruları 17 Kasım-2 Aralık 2016 tarihleri arasında Milli Savunma Bakanlığı resmi web sitesinden üzerinden yapılmıştı.Deniz Harp Okulu'na,klavuzda belirtilen üniversitelerin ilgili fakültelerin 1,2. ve 3.sınıf ta öğrenim gören erkek öğrenciler başvuru yapmıştı.İlana başvuran adaylardan başvrusu uygun görülen erkek öğrenciler ikinci ön elemeye çağırıldıar.

İkimci ön elemede ise ;adaylar ön muayene testine tabii tutulacaklar.Ön muayene testinden başarılı ile geçen adaylar,daha sonra fiziki yeterlilik sınavına girecekler.Zorlu bir fiziki yeterlilik sınavının ardından başarılı olan adaylar son aşama olan bire bir görüşmede kendierini ifade ederek başarılı olup olmadıkları belli olacaktır.

Bütün bu sınavları başarı ile tamalayan adaylar İntibak Eğitimine tabii tutularak Deniz Harp Okulu Öğrencisi olmaya hak kazanacaklar.

Aynı şartlar Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunu (MYO) kazanan adaylar içinde geçerlidir.Onlarda bu 3 aşamalı ön elemeyi geçtikleri durumda Deniz Astsubay Meslek Yüksekoku bünyesine katılıp 2 yıl sonra astsubay olarak göreve başlayacaklardır.

Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (MYO) Ön Başvuru Sonuçlarını Öğrenmek İçin Tıklayınız.

Kpsscafe.com.tr KONYA


Kamu personeli alım ilanlarından,sözleşmeli personel alım ilanlarından,ösym haberleri,teog haberleri,sydv personel alımlarından anında haberdar olmak için bizleri sosyal medya facebook ve twitter,mobil uygulamalarımızdan android ve ios üzerinden takip edebilirsiniz 

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4254198/deniz-harp-okulu-ve-deniz-astsubay-myo-basvuru-sonuclari-acikland