KPSS Sorunlarım ..

nesrin özdemir Adlı üyemiz soruyor;
Merhabalar hocam benim bir çok sorum var ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Kpss Lisanstan hazırlanıyorum dersaneye başladım 1 ay oldu fakat hala nasıl çalışacağımı bilmiyorum.Vatandaşlığı sevmiyorum çalışamıyorum hangi kaynaktan çalışmamı önerirsiniz data için iyi diyolar ama incelemedim hiç en kolay sıkmayacak anlatan bi kaynak önerir misiniz bi de netten ücretsiz dinleyeceğim anayasa videosu varsa önerir misiniz. Nasıl eğlenceli hale getirebilirim o dersi hocam:(
Bi de hocam matematiğim iyi fena değil ona hiç çalışmaya başlamadım kursta dinleyip geliyorum öyle. Matematikten sadece dersanenin kaynaklarını çözsem eksik kalır mıyım eğer almamı öneriyorsanız çok iyi her türlü soru içinde barındıran bi soru bankası yada çözümlü soru bankası önerir misiniz çünkü her an sorularımı soracak hoca bulamıyorum.
Aslında soracağım daha bi çok şey vardı ama toparlayamadım hocam iyi akşamlar tesekkürler şimdiden

hakan_alp Adlı Yetkilimizin Cevabı;
Merhabalar Nesrin Hanım , sorularınızı burada cevaplamaya çalışacağım ancak aklınıza takılan tüm soruları yine forum sayfamızdaki ilgili alanlara başlık açarak sorabilirsiniz.Hızlı bir şekilde cevap alırsınız.Orada da yardımcı olurum.
Dersaneye gidiyorsanız öncelikle gittiğiniz günler görmüş olduğunuz derslerin tekrarı mutlaka yapılmalı ve sorular çözülmeli.Anayasa için sitemizde gk-gy videoları mevcut bunların yanı sıra yayın olarak data yayınları veya teorem kapsamlı anayasa kitabını temin edebilirsiniz.Data'nın 2013-2014 kitapları aynı diyebiliriz onun için problem değil.Matematik boşlanacak bir alan değil.Ne kadar matematiğiniz iyi de olsa pratikliğiniz soruyu çözme hızınız düşer.Mutlaka tekrarlar edilmeli ve bol soruyla hız kazanılmalı.Artık sorular ales niteliğinde olduğundan hız önemli.Bir de günlük veya 2 güne bir tarih tekrarı yapmayı ihmal etmeyin.En önemli alanlar zaten tarih-matematik-anayasa diyebiliriz.Buna ağırlık vererek bir program yapıp ilerlemenizde fayda var.İyi günler dilerim.

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4253885/kpss-sorunlarim