İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puanla 1545 Büro Personeli Alımı Yapacak! Başvurularda Son Günler

İçişleri Bakanlığı KPSS 60 Puanla 1545 Büro Personeli Alımı Yapacak! Başvurularda Son Günler 

İçişleri  Bakanlığı, Taşra Teşkilatı, Valilik, Kaymakamlık , il ve ilçe nüfus birimlerinde çalıştırılmak üzere 4/B statüsünde personel alımı yapacak. Sözlü sınav için başvuru işlemleri İçişleri Bakanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nın uzun süredir beklenen personel alım ilanı geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ve yayımlandığı andan itibaren sürekli bir ilgiyle karşılaşmıştı. İlgili büro personeli alımında önlisans mezunlarına 617, lisans mezunlarına 928 olmak üzere toplamda 1545 kontenjan ayrıldı.

Başvuruda bulunacak adayların 35 yaşını doldurmamış olması, 657 DMK 48'inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, en az önlisans mezunu olması, 2016 KPSS'ye girmiş (Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93) ve en az 60 puan almış olması gerekiyor. Adaylar KPSS puanlarına göre sözlüye çağrılacak.  Başvuru işlemleri elektronik ortamda gerçekleşecek. Adaylar www.icisleri.gov.tr adresindeki “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Lisans (4 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu” ya da “T.C. İçişleri Bakanlığı 2017 Yılı Sözleşmeli 4/B Büro Personeli – Önlisans (2 yıllık) Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”nu dolduracak.

Personel alımına dair tüm detayları barındıran başvuru kılavuzuna erişim için TIKLAYINIZ

Kamuya memur alımları hakkında diğer adaylarla bilgi alışverişinde bulunmak ve tanışmak için lütfen TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4253721/icisleri-bakanligi-kpss-60-puanla-1545-buro-personeli-alimi-yapacak-basvurularda-son-gunler