Son Dakika: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Çok Önemli Uyarı

Flaş! Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan Vatandaşlara Çok Önemli Uyarı

Bilim , Sanayi ve Teknoloji bakanlığından çok önemli uyarı! Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı, kendisini bakanlık yetkilisi olarak tanıtan ve vatandaşlara 'son model akıllı telefon kazandınız' şeklinde vaatlerde bulunarak para talep eden kişilere karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarı yayımladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan yapılan resmi bilgilendirme şu şekilde ; "Son zamanlarda bakanlığımız şikayet hattına yapılan ihbarlarda bazı kötü niyetli kişilerin telefonla vatandaşları arayarak kendilerini bakanlığımız yetkilisi gibi tanıttıklarını ve ‘son model akıllı telefon kazandınız' denilerek belirtilen hesaba bir miktar para yatırmaları ve bu suretle bu telefona sahip olacakları belirtilmiştir. Yine bazı kimselerin vatandaşın cep telefonlarına ‘devlet destekli hibe kredisi başvuruları başlamıştır. Belirtilen telefonu arayarak başvuru yapabilirsiniz' mesajı gönderdikleri belirlenmiştir. Bu numarayı arayanlardan ise TC no, ev adresi, telefon numarası gibi şahsi bilgilerini aldıkları kaydedilmiştir" .  

Bakanlık bu tür durumlarla karşılaşılması halinde Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunulması gerektriğini bildirdi.

Kamu haberleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı haberleri ve daha fazlası için kpsscafe.com.tr'yi takip etmeyi sürdürün.

Kpsscafe.com.tr | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4253590/son-dakika-bilim-sanayi-ve-teknoloji-bakanligindan-cok-onemli-uyari