Samsun ve Erzurum Olimpiyatlarına 600 Personel Alımı

Bakanlar Kurulu'nun 23 Haziran tarihinde Resmi Gazete'de yayımladığı kararname kapsamında olimpiyatlar bünyesinde 600 adet personel istihdam edilecektir.

Bakanlar Kurulu 23 Haziran 2016 tarihinde Resmi Gazete'de bir kararname yayımladı. Kararname içeriği personel alımı ile ilgiliydi. Bakanlar Kurulu'nun yayımladığı kararname ile Erzurum ve Samsun'daki olimpiyat organizasyonlarında görevlendirmek üzere 600 personel alınacak.

Erzurum 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali organizasyonunda 1 genel koordinatöre ve 200 personel istihdamı, Samsun 23. Yaz Deaflympics Oyunları organizasyonunda 1 genel koordinatöre ve 400 personel istihdam edilecektir.

Genel koordinatöre, sözleşmeli personel tavan ücretinin en çok beş katı, diğer personele ise en çok iki katı sözleşme tutarı üzerinden ücret ödenecek.

Genel koordinatörün görev süresi, organizasyon tarihinden bir yıl öncesinden başlayıp, organizasyonun bitim tarihinden sonraki altı aylık tasfiye süreci sonuna kadar devam edecektir.

Personel alımları, genel koordinatör belirlendikten sonra, genel koordinatörlüğün seçimiyle belirlenecektir.

Organizasyonda istihdam edilecek tüm yerli ve yabancı personelin; organizasyon tarihinden bir yıl öncesinden başlatılıp, %10'u ilk 3 ayda, %10'u ikinci 3 ayda, %80'i ise sonraki 6 ayda göreve başlatılır ve organizasyonun sona erdiği tarihe kadar çalıştırılır. Sözleşmeli personelin %20'si, organizasyonun bitiminden sonraki 6 aylık süredeki tasfiye işlemlerinde çalışmaya devam edebilir.


Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS'siz bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4253540/samsun-ve-erzurum-olimpiyatlarina-600-personel-alimi