Liseli ve Üniversiteli Öğrencilere Kamuda Görev İmkanı! Asgari Ücretin Yüzde 50'si Kadar Maaş!

Liseli ve Üniversiteli Öğrencilere Kamuda Görev İmkanı! Asgari Ücretin Yüzde 50'si Kadar Maaş!

Üniversite ve Meslek Lisesi öğrencileri dikkat, yaz dönemiyle birlikte kamu kurum ve kuruluşlarında görev alma imkanı sizleri bekliyor. Stajyer öğrenci alımlarında TRT, Gümrük ve Ticaret Bakanlığıyla Merkez Bankası öncülük yapacak. Kamu kurum ve kuruluşlarında yaz dönemiyle birlikte zorunlu staj ve tanıtım programları başlıyor.

Stajyer kontenjanları, kamu kurum ve kuruluşları tarafından belirleniyor.  Para dergisinde yer alan habere göre, bu yaz Hazine Müsteşarlığı 130, TBMM 525, Merkez Bankası 800 , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 1540, Kültür ve Turizm Bakanlığı 190, TRT 2 Bin 300 civarında öğrenciye staj imkanı sağlayacak. Merkez Bankası stajyerlerini belirledi ve göreve başlatmak için hazır. Üniversitelerden ve meslek liselerinden her sene yoğun bir şekilde stajyer alan TRT, bu seneki stajyer alımı için meslek liselerinden başvuruları 15 Mayıs'a kadar kabul edecek. Meslek liseli öğrencilere asgari ücretin yüzde 30'una kadar maaş veriliyor.  TBMM'de staj yapmak isteyen üniversite öğrecnileri de ay sonuna kadar başvuru yapabilecekler. TBMM asgari ücretin yüzde 50'si oranında ödeme yapacak.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4253225/liseli-ve-universiteli-ogrencilere-kamuda-gorev-imkani-asgari-ucretin-yuzde-50si-kadar-maas