TEOG'a Hazırlıkta Altın Noktalar! (TEOG'a Nasıl Çalışmalıyım?)

TEOG'a nasıl çalışırsam kazanırım? 

Temel Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) 2016 2017 ilk dönem ortak sınavları 23 - 24 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Her öğrenci kendi okulun sınava tabi tutulacak.  

TEOG'a hazırlanır iken, bu altın noktalara dikkat etmek fayda sağlayacak.

*DERSİ DERSTE ÖĞRENMEK! Derste dinlemeyip, anlayamadığın konuyu evde çalışarak anlamaya çalışma, zaman kaybı! Dersi derste dinle ve anla. Herşey daha kolay olacak!

*KİTAPLARINDAKİ TÜM ETKİNLİKLER! Milli Eğitim Bakanlığı'nın verdiği kitaplardaki sorulara ve etkinliklere çalış. TEOG'ta bunlara benzer sorular çıkacaktır.

* DERSE GİRMEDEN HAZIRLIK! Okullardaki derslere girmeden önce konulara bir göz atmak çok fayda sağlar. İşlenen konunun genelini kısaca bilmek dersi derste anlamaya kolaylık sağlar.

*ÖĞRETMENİN GÖZÜNE GİRMEK! Öğretmenin gözüne girmek çok önemli. Çünkü TEOG, okul ortalamasını da dikkate alıyor. Bu nedenle öğretmenin gözüne girip sözlü notlarını yüksek tutmak ve ortalamayı yükseltmek çok iyi fikir!

*KONULARI TEKRAR YAPMAK! Dersi derste dinledik, anladık! Lakin tekrar yapmaz isek o dersleri tam anlamı ile kavrayamayız. Bu nedenle tekrar çok önemli!

*DERSTE NOT TUTMAK! Not tutmak motivasyon ve dikkat için çok önemli bir nokta! Öğrenilenleri pekiştirmek için not tutmak çok faydalı! Derste not tutalım.

*ÇOK SORU ÇÖZMEK! Test çözme tekniklerini öğrenip, soruların tüm yapılarını kavramak için bol bol soru çözmelisin.

*PLANLI ÇALIŞ, İNEK OLMA! Planlı çalış. Hangi saatte hangi derse çalışacağın belli olsun. Test vakti, kitap vakti planlı olarak ilerlesin. Bunun da yanında İNEK OLMA! Kurslara etkinliklere katıl. Gez, arkadaşların ile vakit geçir. 7/24 ders çalışarak kendini bunaltma.

ÇOK ÇOK ÇOK KİTAP OKUMAK! Kitap okuma alışkanlığı test çözme hızını arttıracak, anlama kabiliyetini yükseltecek. Her fırsatta kitap okumalısın. Gün içinde kitap okuma saatlerin olmalı.

Bunlardan da önce TEOG'un hayatın sonu olmadığını bilmesin sevgili TEOG arkadşım! Bu seneyi en verimli en keyifli geçirmek adına elinden geleni yapmalısın. Tabii güzel bir okul kazanır isen önündeki seneler daha güzel olacaktır. Senin için çalışmaya devam edeceğim.


BAŞARILAR


Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, TEOG Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4253070/teoga-hazirlikta-altin-noktalar-teoga-nasil-calismaliyim