Öğretim Üyesi Hırsızlığa İsyan Etti ' Allah Belanızı Versin'

Öğretim Üyesi Hırsızlığa İsyan Etti ' Allah Belanızı Versin' 

Dokuz Eylül Üniversitesi Tarih Bölümünden Doç. Dr. Erkan Göksu, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, tez hırsızlığının geldiği noktaya dikkat çekti. Doç. Dr Göksu, hırsızlıkla ilgili , "Bugün yeni ne var diye YÖK'ün Ulusal Tez Merkezi'nde bir tarama yapayım dedim. ''Türklerde Silah ve Askeri Yapı" başlıklı bir tez görünce sevindim. Bir bakayım, bizim yaptıklarımıza bir ilave yapılmış mı, eksiklerimiz tamamlanmış, yanlışlarımız düzeltilmiş mi diye heyecanla tezi incelemeye başladım.

Başlamaz olaydım. Adam benim Türk Kültüründe Silah'i almış, başlıkları ve dipnotları da dahil olmak üzere aynen aktarmış Özeti, önsözü, sonucu dahi kendi cümleleriyle yazma zahmetine girişmemiş. Daha önce de gördüm ama, böylesine şahit olmamıştım. Allah böyle tez hazırlayanın da, hazırlatanın da, jürisinde olup kabul edenin de memlekette ilmi ve tarihçiliği bu noktaya getirenlerin de belasını versin." ifadelerini kullandı.

Kamudan haberler, gündemden haberler, son dakika haberleri, ekonomi haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpsscafe.com.tr'nin mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR -ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4252454/ogretim-uyesi-hirsizliga-isyan-etti-allah-belanizi-versin